iPhone 5 iCloud Hesabı Ekleme

iPhone 5 iCloud hesabı ekleyerek, Apple’ın sağladığı bir hizmet olan iCloud fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, rehberinizi ve uygulamalara ait bilgileri ve kayıtlı şifrelerinizi (hatta wifi şifreleri) bulut ortamına kaydederek saklayabilirsiniz. Böylece telefonunuz kaybolduğunda, bozulduğunda veya yanınızda olmadığınızda icloud.com adresine bağlanıp, kullanıcı adınız ve şifreniz yardımıyla bağlanır, dosyalarınıza erişim sağlarsınız.

www.icloud.com adresine giriş yaptığınızda karşınıza şöyle bir ekran gelir.iPhone 5 iCloud Hesabı Ekleme

Resimde görülen tüm uygulamalar telefonunuzda senkron şekilde çalışır. Aynı zamanda iPhone, iMac, iPad veya diğer cihazlarınıza tek iCloud hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Böylelikle tüm cihazlarınızda aynı bilgilere ulaşırsınız.

iCloud, kullanıcıları 5 GB’lık bir ücretsiz alan sağlar. Daha fazla alan almak isterseniz aylık ücretler ödeyerek daha fazla saklama alanına sahip olabilirsiniz.

iPhone 5 iCloud Hesabı Nasıl Eklenir ?

  • Ayarlar’a dokunun.
  • iPhone’unuza giriş yapın bölümüne dokunun.

iPhone 5 iCloud Hesabı Ekleme

  • iCloud’u Kullanmaya Başla bölümüne dokunun.
  • iCloud hesabınız var ise sağ üst bölümden Giriş Yap‘a dokunun. Eğer iCloud kimliğiniz yok ise “Apple kimliğiniz yok mu veya onu unuttunuz mu?” bölümüne dokunup, gerekli bilgileri girin ve kaydınızı oluşturun.

iPhone 5 iCloud Hesabı Ekleme

  • Hüküm ve Koşulları inceledikten sonra Kabul Et‘e dokunun.
  • iCloud’a giriş yaparken “Bu iPhone üzerindeki Safari (web verilerinin) ve kişilerin iCloud üzerine yüklenecek oradaki verilerle birleştirilecektir” kısmına tercihinize göre kabul edin.
  • Bu aşamadan sonra iPhone 5 iCloud Hesabı Ekleme işleminiz tanımlanmış olacaktır.

Bide buna bak

iPhone 11 Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone 11 fabrika ayarlarına döndürme işlemi sayesinde cihazınızdaki tüm ayarları veya seçebileceğiniz bazı ayarları sıfırlayabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: